Aktywność fizyczna - zrzucbrzuch.pl

Aktywność fizyczna czy dieta – co przynosi szybsze efekty?

Aktywność fizyczna czy dieta – co przynosi szybsze efekty?
Oceń artykuł

Wiele osób dochodzi do takie momentu w swoim życiu, że muszą zmierzyć się z kilkoma zbędnymi kilogramami. Często kilka zbędnych kilogramów zmienia się w solidną nadwagę i zaczynamy szukać diety, która pomoże nam z tym walczyć. Pojawia się jednak pytanie czy warto głodzić się i odmawiać sobie przyjemności jedzenia wielu wspaniałych potraw czy może lepiej zacząć uprawiać jaką aktywność fizyczną?

Warto na wstępie zaznaczyć, że prawidłowe odchudzanie bez efektu jo-jo to proces długofalowy i musi stanowić zmianę nawyków żywieniowych. Nie może być to głodówka, czyli np. dieta 1000 kalorii. Owszem zrzucimy zbędne kilogramy, ale takie postępowanie będzie zabójcze dla naszego organizmu.

Prawidłowa dieta powinna polegać na właściwym zbilansowaniu posiłków, odpowiedniej porcji makro składników czyli białek, węglowodanów czy tłuszczy. Białka są niezbędne do budowania naszych mięśni, węglowodany zapewniają energię do codziennego funkcjonowania, a tłuszcz także jest potrzebny. Nie można całkowicie pozbyć się tłuszczu z organizmu. Jeśli chodzi o węglowodany to należy unikać cukrów prostych, które dostarczają energii tylko przez krótki czas i są to tak zwane puste kalorie.

Moim zdaniem dużo lepszym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej i niechcianych kilogramów jest aktywność fizyczna. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że organizm człowieka spala kalorie nie tylko podczas ćwiczeń fizycznych, ale przede wszystkim w procesie normalnego funkcjonowania. Organizm potrzebuje energii do podtrzymywania życia, czyli podziału i produkcji nowych komórek. Nasza tkanka mięśniowa spala dużo więcej kalorii niż tkanka tłuszczowa, dlatego warto uprawiać aktywność fizyczną aby mieć tkanki mięśniowej zdecydowanie więcej, żeby nawet w okresach odpoczynku cały czas spalać dużo kalorii. Dlatego sportowcy mogą jeść bardzo dużo i wyglądać świetnie.