Odchudzanie czy dieta-zrzucbrzuch.pl

Jak się odchudzać, to skutecznie – Jak skutecznie zrzucić wagę?

Jak się odchudzać, to skutecznie – Jak skutecznie zrzucić wagę?
Oceń artykuł

Skuteczne odchudzanie to dla wielu osób niedoścignione marzenie. Zazwyczaj prędzej czy później zawodzi mobilizacja do działania, a jeśli nawet udało się osiągnąć jakieś efekty, to szybko zgubione kilogramy wracają, często z nawiązką. Jak ominąć takie błędne koło?

Kiedy zaczynamy odchudzanie, najważniejsze jest nasze podejście. Wiadomo, że na starcie każdy ma mnóstwo energii i silne przekonanie do działania, ale z czasem pojawią się mniejsze lub większe trudności, przez które odstępujemy od pierwotnego planu. Mamy stresujący dzień w pracy, wiec dieta odchodzi w zapomnienie i pocieszamy się czekoladą albo brakuje nam snu, więc rezygnujemy z kolejnego treningu. Tymczasem odchudzanie to złożony proces i nabycie nowych nawyków, więc jeśli nie będziemy trzymać się planu, nasze szanse na sukces są nikłe. Trzeba określić sobie realne cele i trzymać się ich ze wszystkich sił.

Dieta i treningi powinny być rozsądne, ponieważ tylko tak nie doprowadzimy szybko do narastania frustracji i poczucia winy. Zdrowe przyzwyczajenia powinny stać się częścią naszego codziennego życia, a nie tylko przykrym obowiązkiem. Musimy być dla siebie wyrozumiali, nie pozbawiać się wszystkich przyjemności, ale też czerpać satysfakcję z każdego pozytywnego działania. Jeśli będziemy się stosować do takiego planu, szansa na osiągnięcie trwałego efektu jest naprawdę duża.